Rostlinstvo Chorvatska lze rozdÄlit na vnitrozemské, horské a pÅÃmoÅské. Západnà hornaté oblasti jsou nejhustÄji zalesnÄné Äásti Chorvatska, kde se vyskytujà porosty bukové, jedlové, smrkové a klenové. Hranice stálezelené vegetace ležà kolem nadmoÅské výšky 300 až 400 metrů. Zde rostoucà flóra se skládá z jalovců, rozmarýnu, ÅeÄÃku a dubu. Na vápencových svazÃch je porost ÅidÅ¡Ã a tvoÅà jej nižšà keÅe a byliny jako jsou napÅÃklad pryÅ¡ec, kozinec a šalvÄj.
Pro stÅedomoÅskou oblast je typická stále zelená vegetace a velké bohatstvà rozmanitých rostlinných druhů. KromÄ původnÃch druhů rostlin se zde vyskytujà i druhy pÅenesené sem ÄlovÄkem. K tÄm patÅà palmy, agave, cypÅiÅ¡e a oleandry. Dále zde hojnÄ rostou rostlinné druhy, které jsou pÄstovány pro svůj užitek. Jsou to napÅÃklad citronÃky, pomeranÄovnÃky, olivovnÃky a fÃkovnÃky, Äi mandlonÄ. Na ostrovÄ Hvar jsou napÅÃklad ve velké mÃÅe pÄstovány velké porosty levandule.
Fauna v Chorvatsku se vyznaÄuje velkým bohatstvÃm druhů. Ve vnitrozemà a hornatých oblastech můžete potkat velké množstvà vysoké zvÄÅe, ale také hnÄdého medvÄda, rysa, vlka, divokou koÄku nebo divokého kance. VzácnÄ se objevà i moÅská vydra, která je napÅÃklad na Plitvických jezerech a v NárodnÃm parku Krka chránÄna zákonem.
V pÅÃmoÅských oblastech se vyskytujà šakali, promyky, z plazů zmije růžkatá, nÄkolik druhů užovek a želvy. Na nÄkterých mÃstech lze potkat i jedovatého Å¡tÃra, pavouka zvaného Äerná vdova a jako zvláštnost se vyskytne velká stonožka.
MoÅská fauna nabÃzà v Jadranu kolem 380 druhů ryb, z hlavonožců olihnÄ, sépie a chobotnice. VidÄt lze dále mlže, jako jsou slávky jedlé, ostranky jaderské a ústÅice, které se v poslednÃch letech pÄstujà témÄÅ výhradnÄ umÄle. Žijà zde i korýši, jako je rak poustevnÃk, krab, humr a langusty, ostnokožci, jako ježovky, sumýši a hvÄzdice. V moÅi, zejména u ostrovů, lze spatÅit celé kolonie korálů. Kytovci se na Jadranu vyskytujà jen zcela výjimeÄnÄ. Žralok se obÄas objevÃ, ovÅ¡em pouze jako doprovod velkých lodÃ, kde se živà odpadky.
Flóra a fauna